Helena Čapková

Mgr. Helena Čapková, M.A., Ph. D.helena capkova

Po magisterském studiu dějin umění a japanologie na Karlově univerzitě v Praze a na SOAS v Londýně obdržela doktorský titul v transnacionálních vizuálních studiích na Chelsea College of Art and Design TrAIN Research Centre v Londýně.

Publikační činnost

Mezi její klíčové publikace patří monografická studie Bedřich Feuerstein : Cesta do nejvýtvarnější země světa (Aula a KANT, 2014; v japonském překladu Seibunsha, 2021).
Mezi další významné publikace patří:
  • Transnational networkers – Iwao and Michiko Yamawaki and the formation of Japanese Modernist Design“ (Oxford Journal of Design History, 2014),
  • Believe in socialism…‘ Architect Bedřich Feuerstein and His Perspective on Modern Japan and Architecture“ (Design and Society in Modern Japan, Vol. 28, 2016),
  • Framing Renshichirō Kawaki-ta’s Transcultural Legacy and His Pedagogy“ (bauhaus imaginista : A School in the World, 2019)
  • Antonín Raymond v Japonsku (1948–1976) : Vzpomínky Přátel (společně s K. Kitazawou, Aula, 2019).

V současné době probíhá výstava Bedřich Feuerstein, architekt. Praha-Paříž-Tokio v Národním Technickém Muzeu v Praze. K výstavě vyjde stejnojmenný katalog v anglické a české mutaci (NTM, 2021).

Kompletní publikační činnost

Dostupné ZDE.

Úvod > Ústav > Vyučující > Externí pedagogové > Helena Čapková